Yemen'den Arabistan'a Balistik Füze Saldırısı - HABER ZAMANI

HABER ZAMANI

Önemli Haberler, İlginç İçerikler,

Son Haberler

Home Top Ad

Bu Alana Reklam Verebilirsiniz

4 Kasım 2017 Cumartesi

Yemen'den Arabistan'a Balistik Füze Saldırısı

Yemenli Direnişçiler Cumartesi günü Yemen'in Huti tarafından kontrol edilen Savunma Bakanlığına göre balistik bir füze ile Suudi Arabistan'ın başkentindeki bir havalimanını hedef aldılar.

Ancak füze, Riyad'ın kuzeydoğusunda engellendi, Suudi Savunma Bakanlığı devlet tarafından desteklenen El-Arabiya televizyonunda yapılan açıklamada belirtildi.

Yemen Savunma Bakanlığı, füze saldırısı "Suudi başkentini salladı" dedi ve operasyon başarılı oldu şeklinde açıklama yaptı. Saldırı, Yemen yapımı ve uzun menzilli bir füze olan Burkan 2H ile gerçekleştirildi.Riyad havaalanı, etkilenmediğini tweetledi.
Havalimanı Twitter'da "Riyad'daki Kral Halid uluslararası havaalanına seyahat edenler hareketin normal ve her zamanki gibi gittiğini ve gezilere zamana göre ilerlediğini size temin eder," dedi.
Günün ilerleyen saatlerinde meydana gelen hava saldırısı, Yemen'in başkenti Sanaa'yı hedef aldı ve evleri salladı ve pencereleri kırdı. CNN'nin Sanaa'daki Hakim el Masmari'ye göre, bu birkaç hafta içinde Sanaa'ya yapılan ilk saldırı.


Suudi Arabistan, 2015 yılında Yemen'in uluslararası kabul görmüş hükümetini deviren İran destekli Huti isyancılar aleyhine devletlerin koalisyonuna liderlik ediyor.

Riyad'daki Kral Halid Uluslararası Havalimanı'ndaki füze saldırısı ile Suudi başkentinin kalbi ilk kez saldırıya uğramış ve bölgedeki sürmekte olan savaşta şiddet büyük bir artış sergilemişti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Bottom Ad

Pages